Naujienos

Odos priežiūros tendencija 2017 metais – duokite kelią probiotikams

2017 06 05

Kaip ir kiekvienoje industrijoje, kosmetologijos rinkoje egzistuoja savos kasmetinės tendencijos, kurioms įtaką daro mokslo inovacijos ir vartotojų poreikiai. Šioje nuolat užimtoje prastai besimaitinančioje visuomenėje ir užterštoje perpildytoje aplinkoje, kurioje ji gyvena, viena jautriausių temų tampa odos būklė bei būdai jai prižiūrėti. Kalbėdami apie šių problemų sprendimų būdus, gydytojai dermatologai skelbia naujausias 2017 metų odos priežiūros tendencijas, didžiausią dėmesį skirdami gerųjų bakterijų – probiotikų – gerosioms savybėms bei jų panaudojimui,  kaip pagalbinei priemonei kosmetologijoje.

Graži oda ir žarnynas susiję

Kalbėdami apie sveiką ir gražią odą, dermatologai pabrėžia odos valymo ir drėkinimo svarbą, kurią dauguma per pastaruosius metus buvo pamiršę – tam pasitelkiami itin dabar populiarūs hialurono rūgštis ir retinolis, kurie jau naudojami ne tik grynąja forma, bet ir esantys grožio priemonių sudėtyje. Užmarštin keliauja agresyvūs valikliai ir odos šveitikliai, dar labiau dirginantys odą ir naikinantys natūralų jos balansą, nes dėl jų poveikio išsausėjusi ir išberta oda dar labiau šerpetoja, joje atsiranda raudonų dėmių, daugėja bėrimų ir pūlingų spuogelių – tai odos savisaugos mechanizmas. Dar viena pastebima ryški tendencija – grožio inovacijų gausa, kurios leis vartotojui namie turėti įvairių grožiui skirtų įrenginių: plaukų šalinimo lazeriu aparatus, veido odos lyginimo, drėkinimo ir gražinimo technologijas. Kitaip tariant, 2017 m. diktuoja, kad grožio salonai persikelia ten, kur yra vartotojas – į jo namus.

Tačiau, pasak dermatologų, 2017 m. odos priežiūros tendencijų viršūnėje yra ir didžiausias dėmesys turi būti skiriamas mitybai, nes ji yra gražios odos sėkmės garantas. Dar nuo 1930-ųjų metų mokslininkai diskutuoja apie tiesioginį žarnyno, smegenų ir odos ryšį: pasak jų, stresas ir prasta mityba gali paveikti žarnyne esančias sveikąsias bakterijas, taip sukeldami žalingų bakterijų dauginimąsi, kurių kiekis ilgainiui ima viršyti probiotinių bakterijų kiekį. Galų gale paveikiama žarnyno gleivinė ir toksinai „išsilieja“ į kūną, sukeldami įvairaus pobūdžio odos uždegimus.

„Vis dažniau kalbama apie gerųjų bakterijų – probiotikų – poveikį ir naudą ne tik žmogaus žarnynui, bet ir odai. Kaip žinome, probiotikai yra gyvosios bakterijos, naudingos sveikatai, ypač virškinimo sistemai. Dažnai manoma, kad bakterijos yra kažkas, kas sukelia ligas, tačiau žmogaus kūne gyvena daugybė bakterijų – tiek gerųjų, tiek ir blogųjų. Kenksmingosios bakterijos, esančios jūsų žarnyne, gali sukelti uždegimą – taip odoje atsiranda paraudimų, spuogų, bėrimų. Probiotikai dažnai vadinami „gerosiomis“ ar „naudingosiomis“ bakterijomis, nes padeda palaikyti tinkamą žarnyno mikroflorą, be to, šios bakterijos prisideda prie bendros žmogaus būklės ir odos sveikatos, todėl visada rekomenduojama į savo mitybos racioną įtraukti produktų, kuriuose yra probiotikų, pavyzdžiui, įvairių jogurtų, sojų pieno ar kefyro“, – teigia gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė.

Probiotikai – ir grožio priemonėse

Pasak gydytojų dermatologų, probiotikai turi išskirtinių pranašumų esant odos funkcijų sutrikimams – jie gali būti naudingi sergant atopiniu dermatitu. Sveikoje, pamaitintoje, viskuo aprūpintoje odoje greičiau gyja žaizdelės, randai, nudegimai, tokia oda atsinaujina greičiau, gerėja jos atsparumas ligoms. Tų, kurie dažnai kenčia nuo spuogų, žarnyno gerųjų bakterijų balansas gali būti sutrikęs.

„Pasaulinio sveikatos portalo wordhealth.net duomenimis, probiotikai taip pat gali būti naudingi egzemos ir psoriazės (žvynelinės) atvejais. Egzema – tokia būklė, kai oda ima niežtėti, parausta, išsausėja ir sutrūkinėja. Daugeliui žmonių tai yra ilgalaikė arba chroniška būklė, nors, laikui einant, ši būklė, ypač vaikams, gali pagerėti. Yra įrodyta, kad, jei kūdikiams duodama probiotikų, tai kažkiek sumažina tikimybę jiems susirgti egzema. Taip pat buvo įrodyta, kad probiotikai palengvina sergančiųjų egzema suaugusių būklę. Psoriazė (žvynelinė) yra kita odos liga, susijusi su uždegimu, jos atveju taip pat buvo įrodytas naudingas probiotikų poveikis*, – teigia gydytoja dermatologė B. Adomavičienė.

Tiems, kurie savo odą nori „primaitinti“ probiotikais, specialistai rekomenduoja į kasdienių grožio priemonių sąrašą įtraukti kosmetikos su probiotikais – tai yra 2017 m. dermatologų rekomenduojamų tendencijų viršūnėje. Šių priemonių pritaikymas odos priežiūros priemonėse jau vadinamas revoliuciniu žingsniu, galinčiu pakeisti kiekvienos moters kasdienės odos priežiūros įpročius, be to, tai gali padėti pamiršti visus nepatogumus, kuriuos kelia jautri oda.

„Mokslininkai susidomėję tyrinėja, ar probiotikai kosmetikoje gali sumažinti tokį odos uždegimą, kaip rožinė (raudonieji spuogai) ir paskatinti kolageno gamybą. Tyrėjų nuomone, probiotikai gali būti naudingi odai, vartojant ne tik per virškinamąjį traktą, bet ir kaip kosmetinė priemonė – kaip kremai ar losjonai“*, – pasakoja gydytoja dermatologė.

Kaip gerosios bakterijos veikia odą?

Prancūzų įmonės „Greentech“ atstovai atliko tyrimą** su savanoriais, testuodami ant jų odos Lactobacillus pentosus bakterijos poveikį. Jų laboratorijoje atlikti tyrimai parodė, kad ši bakterija gali padėti stimuliuoti odos ląsteles, gali turėti teigiamą poveikį odos regeneracijos ir jos epitelio barjerinėms funkcijoms. Šiai technologijai su probiotikais kosmetikos gamintojai suteikė „Biotilys“ pavadinimą. „Biotilys“  tyrimai parodė, kad jau po 7 dienų odos apsauginis barjeras įgijo gebėjimą greičiau atsikurti – net 87 proc. dalyvavusiųjų tyrime pažymėjo, kad grįžo odos spindėjimas. Nemažas skaičius „Biotilys“  tyrimų nustatė šios medžiagos ilgalaikį poveikį: atkurtas stiprus odos apsauginis sluoksnis, drėgmės kiekis, spindėjimas ir galiausiai – odos gebėjimas atsispirti visiems neigiamiems aplinkos veiksniams. Gydytojai dermatologai prognozuoja, kad „Biotilys“  technologija bus tikras proveržis kosmetologijos srityje.

Kalbėdama apie probiotikų naudojimą grožio priemonėse, gydytoja dermatologė B. Adomavičienė išskiria šiuos pagrindinius jų privalumus – raukšlių prevenciją, odos apsauginio sluoksnio sustiprinimą, odos drėkinimą, rožinės gydymą*:

·         Raukšlių prevencija. Gerosios žarnyno bakterijos gali padėti pašalinti toksinus, kurie gali pakenkti odai ir sukelti ankstyvus senėjimo požymius. Pradėjus vartoti kosmetiką su probiotikais, pašalinami ne tik toksinai, bet ir panaikinama kenksminga laisvųjų radikalų padaryta žala.

·         Odos apsauginio sluoksnio sustiprinimas. Įrodyta, kad probiotikai sustiprina apsauginį odos sluoksnį. Oda apsaugo vidaus organus ir neleidžia patekti patogenams ir kitiems toksinams. Buvo įrodyta, kad kosmetika, praturtinta probiotikais, odos mikrobiomas apsaugo nuo žalingų bakterijų, taršos ir laisvųjų radikalų – nuo to, kas gali paspartinti senėjimą.

·         Drėkinimas. Probiotikai padeda odai sulaikyti drėgmę, o dėl gerai drėkinamos odos mažiau matosi raukšlės. Pavyzdžiui, odos kremas, kurio sudėtyje yra streptococcus thermophilus, pagerina senstančių moterų odos drėgnumą, o kartu veidui suteikia švytėjimo ir kontūrus.

·         Rožinė (raudoni spuogai). Ja dažniausiai susergama nuo 30 iki 60 metų ir ji daug dažniau pasireiškia moterims nei vyrams. Galų gale ji gali paveikti net nosies formą – nosis ištinsta ir tampa gumbuota. Tyrimų duomenimis, tiesiogiai ant odos tepami probiotikai gali palengvinti šią būklę ir užkirsti rožinei kelią.

 

Šaltiniai:

*Portalas worldhealth.net

** Prancūzų kompanijos „Greentech“ duomenys

 

 

 

Mūsų puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.