Naujienos

Nauja „BIOK LAB“ gamykla startuoja su didžiausio našumo dantų pastų gaminimo įranga Baltijos šalyse

2021 12 08

Pristigusi plėtrai vietos senosiose patalpose, didžiausia kosmetikos gamybos įmonė Lietuvoje „BIOK laboratorija“ (toliau tekste – „BIOK LAB“) persikėlė į naują gamyklą Klevinėje, Vilniaus rajone. Toks įmonės strateginis žingsnis leis padidinti kosmetikos gamybos kiekį daugiau nei trimis kartais – iki 25 milijonų vienetų produkcijos per metus. Į naujosios gamyklos statybas ir naują įrangą „BIOK LAB“ investavo 6,5 milijonus eurų. Visai gamybai išskirtinai naudojama tik žalioji energija.

„Pernai senosiose patalpose pagaminome rekordinį kiekį – beveik 8 milijonus produkcijos vienetų, naujoje gamykloje skaičiuojamas potencialas – 25 milijonai. Norime dar labiau augti ir naujoji gamykla – didelis ir daug perspektyvų atveriantis mūsų žingsnis“, – pasakoja Romualda Stragienė, „BIOK LAB“ vadovė.

Sprendimą, kad reikia didinti gamybos pajėgumus, kurie sparčiai artėjo prie maksimalaus išnaudojimo, įmonė priėmė dar 2016-aisiais. Nuo lapkričio pabaigos naujojoje gamykloje veikia nauja dantų pastos gamybos linija*. Ją sumontavus nebeliko rankų darbo, kuris anksčiau buvo naudojamas sudėti pastą į tarpines logistikos pakuotes ir paletes. Naujoji dantų pastų linija yra sukomplektuota iš skirtingų gamintojų Ispanijoje, Švedijoje, Italijoje ir Japonijoje.

„Prisitaikius prie pandeminių apribojimų, linijos bandymai vyko nuotoliniu būdu, be išvykų pas gamintojus. Ir nors visame pasaulyje yra sutrikusios tiekimo grandinės, visas įrangos dalis gavome laiku ir paleidome pagal planą. Tokio našumo pastų įrangos neturi nei vienas kitas Baltijos šalių kosmetikos gamintojas – per metus galėsime pagaminti daugiau nei 10 milijonų vienetų dantų pastų. Todėl jau nuo šių metų aktyviai ieškome naujų klientų ir dalyvaujame tarptautiniuose pirkimo konkursuose“, – teigia R. Stragienė.

Gamybinės ir sandėliavimo patalpos įsikūrė pirmajame aukšte, o antrajame – administracija ir laboratorijos.

„Visiškai atskyrėme administracijos ir gamybos dalis. Visų pirma, mums labai svarbu išlaikyti švarių patalpų standartus. Atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją, dėl šio sprendimo turėsime dar mažiau kontaktų“, – gamyklos išplanavimo pasirinkimus komentuoja įmonės vadovė.

Tramplinas į 2022-uosius

Bendrovė skaičiuoja, jog investicijos į naująją gamyklą atsipirks per 10 metų.

Naujoje „BIOK LAB“ gamykloje darbą pradeda 55 darbuotojai. Šiuo metu toliau formuojamos pamainos – intensyviai ieškoma gamybos žmonių, taip pat produktų kūrėjų ir pardavėjų.

„Kraustydamiesi iš senosios gamyklos į naująją dėl persikėlimo turėjome laikinai sustabdyti gamybos procesus, o metų pradžioje dėl karantino buvo uždarytos specializuotos parduotuvės. Tad šiuos metus vadiname tramplinu ir pasiruošimu ateinantiems 2022-iesiems“, – optimizmo neslepia R. Stragienė.

Bendrovė metus planuoja baigti su 9 milijonų eurų apyvarta, o 2020-aisiais ji siekė 10,4 mln. eurų.

Išskirtinai žalioji energija

Visai gamybai naudojama išskirtinai žalioji energija, o drauge – mažiausiai triskart sumažinamas išskiriamo CO2 lygis. Ant gamyklos stogo „BIOK LAB“ kitais metais įrengs saulės baterijų parką, o pasirinkta sistema oras-vanduo leidžia panaudoti gamyboje sukuriamą šilumos perteklių patalpoms šildyti. Visame pastate instaliuotas taupus LED apšvietimas, didelis dėmesys skirtas pastato sandarumui ir konstrukcinėms detalėms.

Techninį „BIOK LAB“ gamyklos projektą rengė gamybos, pramonės ir visuomeninės paskirties pastatų projektavimo įmonė „2L Architects“ (projektų vadovas Julius Lapinskas ir architektė Kristina Šimkūnaitė) kartu su inžinerinių konsultacijų įmone „Cowi Lietuva“. Projekto rangovai – generalinės rangos įmonė „Sintervalas“ (direktorius Dalius Satkūnas ir projektų vadovas Ignas Sereičikas).

„BIOK LAB“ gamykla yra viena iš nedaugelio šalies gamyklų, turinčių A++ klasės sertifikatą – pastatas išsiskiria savo išmaniomis inžinerinėmis ir technologinėmis sistemomis.

R. Stragienė tvarumą vertina kaip vieną iš pagrindinių įmonės principų: „Matome, kad tai svarbu kosmetikos pirkėjams – vis daugiau žmonių kasdienybėje ieško gamtai draugiškų sprendimų. Su įvairiomis kosmetikos priemonėmis kiekvienas susiduriame mažiausiai penkis kartus per dieną, todėl natūralu, kad žmonės tikisi tvarumo ir iš verslo.“

Naujoje „BIOK LAB“ gamykloje įrengtas vidinis kiemas su medžiais, lietaus vandens surinkimu, priekinėje pastato pusėje – darbuotojų ir svečių automobilių stovėjimo aikštelė su elektromobilių krovimo stotelėmis, iš pastato šono – ūkinė aikštelė, taip pat sklype yra du tvenkiniai.

*Naujoji dantų pastų linija įsigyta bendradarbiaujant su LVPA pagal projektą Gamybos skaitmeninimas Nr. 03.3.1-LVPA-K-854-01-0006. Projektas finansuojamas iš 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos. Bendra projekto vertė – 1 971 300 EUR, projektui skirtas 686 998 Eur finansavimas.

 Mūsų puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.